Piecť sa dá aj na diaľku

Piecť sa dá aj na diaľku

Máme za sebou mimoriadne úspešné prvé online stretnutie Klubu židovských žien. Témou stretnutia boli “Nové a tradičné recepty z generácie na generáciu”. K dámam v improvizovanom štúdiu – kuchyni sa pripojilo až 65 žien z rôznych kútov sveta. Okrem dám z celého Slovenska sme privítali aj dámy z Českej republiky, Izraela, Rakúska. Zuzka a Vera Wisterové (sme nadšení, že Vera opäť šíri svoj neodolateľný úsmev) piekli tradičný medový koláč Lekach podľa receptu Silvie Alexander. Účastníčky si spolu s prítomnými dámami skúšali koláče priamo z pohodlia domova. Výsledky ich spolupráce sa nachádzajú na priloženej koláži.

Hosťkami klubu boli Yuliana Gero, Chana Adri a Silviia Alexander, ktorej recepty nájdete na stránke www.jewishfood.sk. Za ich podiel na úspechu celého stretnutia im patrí veľké ďakujem.

Ďakujeme tiež ÚZ ŽNO tímu a Martinovi Korčokovi za krásne fotografie.

Na Slovensku začal Klub židovských žien organizovať svoju činnosť v roku 1996. O štyri roky neskôr založili Združenie Ester. Ikonickou postavou a pilierom združenia je Marta Győriová z Košíc, ktorá postupne odovzdáva štafetu mladšej generácii pri Ústrednom zväze židovských náboženských obcí.